1967 yılında Erzincan'da doğdu. 1988 yılından bu yana iş alemi mensubu olarak Denizli’de ikamet etmektedir.

30 yıldan bu yana uluslararası taşımacılık sektöründe hizmet vermekte ve aynı zamanda gümrük müşavirliği alanında faaliyet göstermektedir.  

Sosyal sorumluluk çerçevesinde birçok sivil toplum kuruluşunda ve siyasette görev almıştır. 

Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve başkan vekilliği yaptı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Üyeliği ile Uluslararası Karayolu ile Yük Taşımacıları ve Acente Sahipleri Derneği (UKAT) başkan vekilliği görevinde bulundu. UKAT Yönetim Kurulu Üyeliği ise devam etmektedir.

Siyasi alanda da yöneticilik, ilçe başkanlığı ve il başkan vekilliği görevlerinde bulunmuştur.

9 Mart 2005 tarihinden bu yana Denizli Ticaret Odası(DTO)’nda görev alarak, yönetim kurulu sayman üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 28 Eylül 2016'da, yönetim kurulu kararıyla DTO Başkanlığı'na getirildi. 2 Nisan 2018'deki DTO Organları Seçimlerinde ise, bu kez oda üyelerinin de katılımıyla yapılan seçimle göreve gelerek güven tazeledi; Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
14-15 Mayıs 2018'te gerçekleştirilen TOBB'un 74. Genel Kurulu'ndaki seçimle, yeni kurulan 22 kişilik TOBB Genel İdare Kurulu(GİK)'nun yanı sıra Ticaret Odaları Konseyi'ne girdi.
Erdoğan, evli ve 3 çocuk sahibi.